AKCJA KARMNIK- dokarmianie ptaków w naszym przedszkolu.

ZBIÓRKA KRAMY w grupach. Prosimy, aby dzieci karmę dla ptaków przynosiły do grup i wraz z Paniami będą dokarmiać ptaszki, uczyć się systematyczności i dbania o zwierzątka zimą.

🐦 W ramach #akcjakarmnik udostępniamy garść informacji, które usystematyzują wiedzę, jak dokarmiać z głową i bez szkody dla ptaków.

🐦 Wspólne budowanie karmnika, przygotowanie pożywienia i obserwacja to wspaniały czas dla dzieci.

Oto 10 dobrych pomysłów na pokarm dla ptaków zimujących:

●rozmaite ziarna zbóż (pszenica, jęczmień, owies, proso),

●nasiona dyni, słonecznika (najlepiej niełuskanego) i kukurydzy,

●naturalne płatki owsiane (można je przed podaniem skropić olejem),

● wszelkiego rodzaju kasze i ryż

●gotowane i pokrojone warzywa (marchew, ziemniaki, buraki, kapusta), owoce świeże (np. pokrojone jabłka i gruszki) i suszone.

●orzechy (ziemne, laskowe, włoskie, tylko naturalne, nieprażone i bez dodatku soli),

●słonina (koniecznie surowa i niesolona)

●dostępne w sklepach gotowe mieszanki ziarna dla ptaków zimujących, kolby oraz kule tłuszczowe,

●dobrym zwyczajem jest umieszczenie w okolicy karmnika także poidełka, gdyż ptakom w zimie często brakuje wody.