Przedszkole usytuowane w dzielnicy Śródmieście, w pobliżu Parku im. prof. Stanisława Tołpy. Budynek wolnostojący – trzypiętrowy, posiadający własny, zmodernizowany plac zabaw. Liczba miejsc w przedszkolu – 290. Liczba oddziałów – 13. Do przedszkola uczęszczają dzieci niepełnosprawne oraz dzieci realizujące wczesne wspomaganie rozwoju.

W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści:
– muzykoterapeuta
– pedagodzy specjalni
– psycholog
– logopeda.
Dzieci oczekujące wsparcia objęte są pomocą psychologiczno – pedagogiczną. Od X.2013r. działa Sala Doświadczania Świata, która została finansowana przez Fundację Rosa. W roku 2018 została otworzona Sala Rehabilitacyjna przeznaczona m.in. na terapię Integracji Sensorycznej.

W roku szkolnym 2017/2018 Przedszkole realizowało założenia projektu „Edukacja przedszkolna bez barier – upowszechnienie i zapewnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wrocław”. W ramach projektu dzieci uczestniczyły w zajęciach z terapii sensorycznej, w przygotowywanej do tego celu sali, wyposażonej w specjalistyczne urządzenia,a cześć kadry nabyła kwalifikacje w zakresie terapii integracji sensorycznej.

OFERTA DODATKOWA
1. Zajęcia dodatkowe bezpłatne:
– psychomotoryka
– katecheza
– muzykoterapia, arteterapia, psycholog, pedagog spec. dla dzieci z orzeczeniami,
– logopeda.

2. Zajęcia dodatkowe płatne przez rodziców:
– piłka nożna
– gimnastyka korekcyjna
– taniec
– sztuki walki z gimnastyką ogólnorozwojową
– basen.
Zajęcia odbywają się od godz. 15.00, rodzice podpisują umowę bezpośrednio z firmą prowadzącą; przedstawiciel firmy, na podstawie upoważnienia od rodziców, odbiera dzieci z grupy na zajęcia, a po zajęciach rodzice odbierają dzieci – dzieci nie wracają do grupy.

Przedszkole współpracuje z uczelniami wyższymi. Dzieci z grup starszych odwiedzają Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie uczestniczą w zajęciach ekologicznych. Dodatkowo przedszkole jest miejscem praktyk dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Kolegium Języków Obcych, Akademii Medycznej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Jesteśmy gospodarzami licznych konkursów, imprez środowiskowych m.in. Festiwalu Zdrowia.
Przedszkole posiada następujące certyfikaty:
– Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie;
– Certyfikat Zdrowego i Racjonalnego Żywienia;
– Certyfikat Dzieciaki Mleczaki;
– Międzynarodowy certyfikat Eco-Schools (Zielona Flaga)
– Certyfikat Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej
– Certyfikat – Turystyka edukacyjna jako sposób realizacji programu kształcenia w szkołach.
– Certyfikat przynależności do Dolnośląskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych.

Przedszkole posiada tytuł Przedszkola Małego Misia zdobyty za uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.
Współpracujemy od wielu lat z Kliniką Stomatologii Estetycznej i Ortodoncji „ArtiDent” – program „Profilaktyka próchnicy u dzieci wieku przedszkolnym”.

Dzięki dużej sali gimnastycznej ze sceną organizowane są imprezy dla dzieci np. andrzejki, zabawa mikołajkowa, bal owocowo-jarzynowy, Festiwal Multiwitaminowy, bal karnawałowy itp.