W naszej placówce w dniach. 03. 10.- 14. 10. 2022r. w grupach zerówkowych (IVA, IVB, IVC) realizowany będzie bezpłatny program MINI- UKEMI. Program będzie realizowany przez Stowarzyszenie Pretorian Team, które zamierza wprowadzić program „Bezpieczne upadanie – ratuje zdrowie i życie” dla dzieci w szkołach podstawowych oraz przedszkolach. Będą to zajęcia ruchowe dwa razy w tygodniu po 45 minut.

Cele programu:

• Nauka poprawnego wykonywania padów (bezpiecznego upadania), co umożliwia dzieciom uniknięcie urazów w czasie zabaw, uprawiania różnych sportów, jak i w codziennym życiu.
  • Zmniejszenie liczby wypadków i urazów występujących wśród dzieci, których przyczyną są upadki.
  • Zwiększanie zainteresowania judo jako sportem i w perspektywie pozyskanie najzdolniejszych dzieci do dalszego szkolenia w klubach.
  • Wychowawczo-edukacyjny – budowanie pewności siebie, odwagi, systematyczności, nauka umiejętności współpracy w grupie i szacunku dla innych.
  • Wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci, przyzwyczajenie do ruchu i do zdrowego trybu życia, oraz również ukierunkowanie nadpobudliwości.